Více času na podstatné

Akumulaci elektrické energie se bude věnovat nově vzniklá asociace

10.07.2017 11:11

Podmínky pro rozvoj elektrické energie z baterií bude prosazovat nově vzniklá asociace pro akumulaci AKU-BAT CZ. Jako vůbec první asociace svého druhu v České republice chce svou činností přispět k vnímání energie z baterií jako plnohodnotného zdroje.

Za vznikem asociace výrobců, provozovatelů, dodavatelů, investorů a servisních firem, zabývajících se akumulací energie, stojí nejvýznamnější české firmy v oblasti obnovitelných zdrojů a fotovoltaické energie, společnosti Solar Global, DECCI a Solartec, společně s významnými výrobci bateriových systémů – firmami Siemens, se svým systémem SIESTORAGE, a holandskou společností Alfen. Obě firmy se kromě produkce velkokapacitních úložišť zabývají také jejich integrací do energetické sítě, automatizací přenosových soustav či dobíjecími stanicemi.

Asociace vznikla v reakci na současný boom urychlení rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Výkonným ředitelem AKU-BAT CZ je Jan Fousek. Další informace o asociaci najdete na https://www.akubat-asociace.cz/.