Více času na podstatné

Co zajít do Informačního centra Obnovitelné zdroje?

03.07.2012 10:50

Není moc míst, kde by se turisté, studenti, děti a všichni, kteří se chtějí něco dozvědět o výrobě elektrické energie z obnovitelných zdrojů, měli možnost podívat současně do informačního centra a do skutečné vodní elektrárny. Skupina ČEZ tuto možnost nabízí v Informačním centru Obnovitelné zdroje, které je součástí budovy malé vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové.

Návštěvníci zde uvidí zajímavou expozici o využití větrné, vodní, geotermální, sluneční energie a energie vzniklé spalováním biomasy. Zároveň si zkusí vyplnit kvíz nazvaný Tajemství 100 let ukryté na Hučáku. Průvodci centra mají v programu i prohlídku provozu samotné elektrárny.

Každý rok připravuje ČEZ pro naše návštěvníky něco nového. V loňském roce celou expozici obohatil nový film věnovaný vodním elektrárnám na řece Labi. Průvodci zároveň připravili pro zájemce několik soutěží. „Pro letošní rok byla připravena výroční turistická známka ke stoletému výročí uvedení do provozu malé vodní elektrárny Hučák. Prodej dřevěné plaketky, která má z jedné strany vyobrazenu Francisovu turbínu a ze strany druhé budovu Hučáku, je plánován pouze do konce prosince 2012,“ dodává Vladimír Hanuš.

Informační centra Skupiny ČEZ je možné nalézt po celé České republice. Nejstarší v Jaderné elektrárně Dukovany bylo otevřeno v roce 1994. Osmým v pořadí je právě Informační centrum v Hradci Králové, jehož hlavním motivem je výroba ekologické elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Nejmladší centrum bylo otevřeno v listopadu 2009 v Elektrárně Ledvice.

 

Kontakt:

Informační centrum Obnovitelné zdroje, Křižíkova 233, 500 03  Hradec Králové

Tel.: 492 122 660, www: https://www.cez.cz/hucak