Více času na podstatné

Komisař pro energetiku Oettinger: je třeba stanovit nový cíl snižování emisí CO2 na úrovni 30 % v roce 2030

05.11.2012 09:38

Komisař pro energetiku Günther Oettinger vyzval k dalšímu snižování emisí. Dle jeho názoru je třeba stanovit nový cíl snižování emisí CO2 a mohlo by se jednat o cíl na úrovni 30 % procent v roce 2030. Oettinger se domnívá, že je nezbytné koordinovat a harmonizovat podpůrné programy a plány pro obnovitelné zdroje energie.

Komisař pro energetiku Günther Oettinger uvítal na konferenci v Bruselu dne 31.10.2012 zahájení nové koalice na podporu obnovitelných zdrojů a plynových elektráren a vyzval k dalšímu snižování emisí. Uvedl, že je třeba stanovit nový cíl snižování emisí CO2 a mohlo by se jednat o cíl na úrovni 30 % procent v roce 2030. Také dodal, že je třeba stanovit nové závazné cíle pro obnovitelné zdroje energie, protože pokud by byly nastaveny cíle jen pro snížení emisí CO2, pak by nejlepší alternativou byla jaderná energie.

Je nezbytné mít jasný plán pro obnovitelné zdroje energie, tak aby byly koordinovány a harmonizovány evropské podpůrné programy. Vnitřní debata Evropská komise debata o cílech pro rok 2030 by měla být zahájena v horizontu šesti týdnů. Samostatný návrh na zpřísnění cílů pro snižování emisí může být rovněž součástí listopadového návrhu na reformu systému EU pro obchodování s emisními povolenkami (ETS).