Více času na podstatné

Praha 6 spouští historicky první e-AUKCI pro své občany na dodávky elektrické energie a zemního plynu

06.03.2013 06:02

Městská část Praha 6 zahajuje pro své občany historicky první e-Aukci na dodávky elektrické energie a zemního plynu. Jako první pražská městská část nabídne prostřednictvím organizátora aukce eCENTRE možnost odebírat elektřinu a plyn za výhodné ceny. Přihláška, její zpracování i účast v e-Aukci je pro občany Prahy 6 zdarma. Lidé se mohou přihlašovat od 11. března 2013. E-Aukce se uskuteční 30. dubna 2013.

Sedm kroků k úsporám

„Městská část ve svých objektech jen vloni za elektřinu ušetřila díky aukci přes 1,3 milionu korun. Chceme dát tuto šanci i našim občanům, a proto přicházíme s touto nabídkou. Přihlásit se může kterákoliv domácnost. Městská část Praha 6 pro své občany zajišťuje příležitost přihlásit se do e-Aukce a snížit své náklady na elektrickou energii a zemní plyn. Za přihlášku, její zpracování i samotnou účast v e-Aukci nebudou lidé hradit žádné poplatky,“ řekl místostarosta Prahy 6 Petr Ayeboua.

Organizátor zajistí občanům po e-Aukci podpis smlouvy s vítězným dodavatelem a její předání. Ten na základě zplnomocnění od občanů (součást smlouvy s vítězným dodavatelem) zajistí výpověď u stávajícího dodavatele. Vítězný dodavatel poté zahajuje dodávku elektřiny; zemního plynu.

Městská část Praha 6 je počtem obyvatel čtvrtá nejlidnatější část v metropoli. Čím více domácností se do e-Aukce přihlásí, tím vyšší je pravděpodobnost dosažení nižší ceny. „Očekáváme, že zájem bude obrovský, do e-Aukce se totiž můžou hlásit opravdu všechny šestkové domácnosti, kterých je odhadem 44 tisíc. Zejména senioři mohou tímto způsobem výrazně snížit své náklady na energie a ušetřit,“ řekl Ayeboua.

 

Lepší ceny získávají podniky nebo města v elektronických aukcích celkem běžně, ovšem dělat něco podobného pro domácnosti je ojedinělé. Jako první v České republice přišlo s touto službou pro občany město Říčany, a to letos v lednu. Město Šenov se rozhodlo poskytnout občanům tuto službu od začátku března. Bližší informace najdou občané města Šenov zde, nebo na webových stránkách města zde.

 

Časový harmonogram:

11. 3. – 26. 3. 2013 odevzdávejte, prosím, své podklady na kontaktním místě (kopie stávající smlouvy na elektřinu/plyn včetně všech dodatků a  obchodních podmínek, kopie vyúčtování elektřiny/plynu - souhrnná fakturace + detailní rozpis vyúčtování)

do 5. 4. 2013 bude definitivně uzavřeno první kolo sběru dat podkladů od domácností

30. 4. 2013 uskuteční se 1. e-Aukce na dodavatele elektrické energie a zemního plynu

od 15. 5. 2013 budou na kontaktním místě připraveny k podpisu smlouvy s vítězným dodavatelem

Jak se do e-Aukce přihlásíte:

1. Ve Skleněném paláci – nám. Svobody 1, Praha 6 vždy každé pondělí a úterý od 10 do 18 hodin podepíšete smlouvu s organizátorem e-Aukce – společnosti eCENTRE a předáte potřebné podklady (kopie stávající smlouvy na elektřinu/plyn včetně všech dodatků a  obchodních podmínek, kopie vyúčtování elektřiny/plynu - souhrnná fakturace + detailní rozpis vyúčtování)

2. Organizátor sesbírá podklady od všech domácností

3. Organizátor sdruží poptávku do e-Aukční síně

4. Organizátor osloví široké portfolio dodavatelů a vyzve je k účasti v e-Aukci

5. V internetové aukci soutěží dodavatelé o nejnižší cenu

6. Organizátor služby porovná vaše dosavadní ceny s cenou vzešlou z e-Aukce

7. Je-li cena z e-Aukce nižší, než stávající cena, eCENTRE zajistí podpis smlouvy mezi vámi a vítězným dodavatelem. Je tam zajištěň 100% administrativní servis. 

Městská část Praha 6 a e-Aukce

Městská část Praha 6 využívá systém internetových aukcí už třetím rokem. Byla vůbec první, kdo tuto službu spustil a začal využívat. V roce 2011 za ni také dostala cenu Nejlepší elektronická služba v kraji. Celkem na Praze 6 proběhlo již téměř 80 e-Aukcí.

"Jde o velmi dobrou a transparentní službu veřejnosti a pro městskou část to znamená výrazné snížení nákladů, protože ušetříme desítky procent z ceny," říká místostarosta Prahy 6 Petr Ayeboua, který má na starosti projekt Otevřená radnice.

První testovací e-Aukce proběhla v září 2010, první ostrá e-Aukce o měsíc později. V roce 2010 měla e-Aukce obrat 3 601 003 Kč, v roce 2011 šlo pak zatím o částku 1 456 509 Kč. Celkový obrat přesahoval částku 5 milionů korun.

 

LETÁK - JAK SE DO e-AUKCE PŘIHLÁSIT

 

Zdroj: Praha 6