Více času na podstatné

Srí Lanca znamená příležitost pro české firmy v energetice, vodním a odpadovém hospodářství

29.03.2013 12:43

Ministr Tomáš Chalupa se setkal se srílanským ministrem pro ekonomický rozvoj Basilem Rajapaksou a novým ministrem životního prostředí a obnovitelných zdrojů energie Susilou Premajayanthy. Pro české firmy existuje na Srí Lance potenciál především v oblasti infrastruktury, energetiky, vodohospodářství, odpadového hospodářství a cestovního ruchu.

„Česká republika úspěšně absolvovala transformační proces a získala značné zkušenosti z postupného zlepšování ekonomiky a kvality životního prostředí. Proto může nabídnout Srí Lance své zkušenosti, technologie a služby při překonávání problémů, které souvisí s ochranou přírody a krajiny,“ říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Ministři na setkání diskutovali také o problematice ochrany vod, ochrany přírody a krajiny v národních parcích nebo o odpadovém hospodářství. Ministr Tomáš Chalupa se srílanskými ministry hovořil také o podnikatelských příležitostech pro české firmy a o možnostech další spolupráce. Pro české firmy existuje na Srí Lance potenciál především v oblasti infrastruktury, energetiky, vodohospodářství, odpadového hospodářství a cestovního ruchu.

 

Zdroj: MŽP