Více času na podstatné

Volvo V60 Plug-in Hybrid – další světové prvenství od společnosti Volvo Car Corporation

10.02.2011 12:39

Volvo V60 plugin hybrid

V roce 2011 společnost Volvo Cars na autosalonu v Ženevě představí model V60 Plug-in Hybrid – prakticky hotový produkční vůz, jehož emise oxidu uhličitého se budou pohybovat pod hodnotou 50 g/km, což odpovídá spotřebě paliva 1,9 l/100 km.

 

V roce 2012 se pak společnost Volvo Cars stane první automobilkou na světě, která tento nový typ hybridního vozu uvede na trh. Na vývoji tohoto modelu konstruktéři společnosti Volvo spolupracovali se švédskou energetickou firmou Vattenfall.

 

Volvo V60 Plug-in Hybrid nabízí v karoserii atraktivního sportovního kupé to nejlepší ze tří různých typů automobilů. Vůz například umožňuje jízdu v ryze elektrickém režimu na vzdálenost až 50 kilometrů.

 

„Tento hybrid druhé generace je vynikající volbou pro nejnáročnější zákazníky požadující automobil s extrémně nízkými emisemi oxidu uhličitého, který jim zároveň nabídne vysokou úroveň potěšení z jízdy,“ říká Stefan Jacoby, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars.

 

Motor D5 a elektrický pohon zadní nápravy

 

Přední kola modelu V60 Plug-in Hybrid bude pohánět pětiválcový turbodiesel D5 se zdvihovým objemem 2,4 litru, který disponuje výkonem 215 k a maximální hodnotou točivého momentu 440 Nm. Zadní náprava bude vybavena systémem elektrického pohonu ERAD (Electric Rear Axle Drive) tvořeným elektromotorem s výkonem 70 koní, který bude napájen energií z lithium-iontových baterií s kapacitou 12 kWh. Automobil bude vybaven šestistupňovou automatickou převodovkou.

 

„Aby mohli i ti nejnáročnější řidiči začít uvažovat ekologicky, musíte jim nabídnout možnost jezdit s nízkými emisemi oxidu uhličitého, aniž byste jim ovšem vzali adrenalin spojený s opravdovým potěšením z jízdy. Plug-in Hybrid V60 má všechny vlastnosti, které lze očekávat od ryze sportovního kombi. My jsme ho pouze vybavili nejmodernějšími technologiemi,“ říká Stefan Jacoby.

 

Volvo V60 Plug-in Hybrid bude představeno na tiskové konferenci, která se bude konat 1. března 2011 v Ženevě.

 

Zdroj: volvo