Více času na podstatné

Vyšla nová Priorita o OPŽP

11.06.2012 08:34

Aktuální Priorita se věnuje současnému stavu čerpání finančních prostředků z Operačního programu Životní prostředí i změnám v jeho administraci. Horkou novinkou jsou pak chystané reklamní kampaně, které mají operační program více přiblížit veřejnosti.

Dalším tématem jsou úspěšné projekty některých vybraných žadatelů. Priorita rozvádí projekty podpořené z Operačního programu Životní prostředí, které byly pracovníky Státního fondu životního prostředí ČR vybrány pro nástěnný kalendář, jenž získal ocenění v marketérské soutěži Hvězda 3D reklamy.

 

SFŽP ČR jako zelená banka? Bitva o budoucnost fondu, který bude mít na starosti investice do českého životního prostředí, se navzdory očekáváním nerozhodne v boji mezi ministerstvy financí a životního prostředí, ale v Bruselu. Uvádí to portál Agris. Záleží totiž na tom, kolik evropských peněz pro tyto účely bude Česko v příštích letech čerpat. „Podle toho, co získáme, bude nastaven fond,“ řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa o budoucnosti dnešního Státního fondu životního prostředí ČR. Podle některých dřívějších dohadů mohl tento fond úplně zaniknout, podle jiných by se však měl transformovat v instituci, která by připomínala zelenou banku.

 

Neméně poutavým čtením pak je příběh japonského filozofa a farmáře Masanobu Fukuoka, který farmařil do věku devadesáti pěti let a díky svému odkazu bývá řazen k pěti velikánům hnutí ekologického zemědělství. Do spojitosti je dáván s Rakušanem Rudolfem Steinerem, německým Švýcarem Hansem Müllerem, Lady Eve Balfourovou ze Spojeného království a J. I. Rodalem ze Spojených států.

 

Dokument ke stažení: Priorita 05/2012

 

Zdroj: SFŽP