Více času na podstatné

Vyšla nová Priorita, která se nese v duchu cestování

30.08.2013 08:41

Aktuální dvojčíslo Priority se nese v duchu cestování na pěkná a zajímavá místa naší republiky, do jejichž historie se výrazně promítl Operační program Životní prostředí.

Vybrali jsme pár cestovních tipů z netradičního průvodce Českou republikou na místa, která ač jsou od sebe vzdálena i stovky kilometrů, mají jedno společné. Lze tam nalézt vizitku vztahu jejich vlastníka k životnímu prostředí. Zámky, hrady, města, rybníky, řeky, lesy, podzemní prostory, vyhaslé sopky, skalní města i technické zajímavosti jsou nádhernou kulisou projektům, které se podařilo uskutečnit s podporou Operačního programu Životní prostředí.

Součástí vydání je i reportáž o říčanském muzeu, které vstalo z mrtvých. A to opět díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí. „Před rekonstrukcí bylo muzeum pouze historickou institucí, která se úzce zaměřovala na dějiny Říčan. Pod vedením pana ředitele Halaše, se z muzea stalo nejen centrum historie, kultury, místo setkávání, ale zároveň také centrum environmentálního vzdělávání," vysvětluje v Prioritě říčanská místostarostka, Hana Špačková.

 

Dokument ke stažení:

Priorita 07-08/2013

 

Zdroj: SFŽP