Více času na podstatné

Vzdělávání nových energetických poradců v ČR pokračuje

22.06.2011 09:13

Pořadatel kurzů, občanské sdružení Energy Centre České Budějovice (ECČB), dnes začal přijímat nové žádosti zájemců o absolvování Základního vzdělávacího kurzu pro energetické poradce, který je zakončen zkouškou a certifikátem o absolvování kurzu.

V pořadí se bude jednat již o čtvrtý kurz, jenž je prioritně určen pro pracovníky z oblasti stavebnictví a energetiky, kteří chtějí svým klientům poskytnout kvalitnější služby v oblasti týkající se úspor energií, využití obnovitelných zdrojů energie a dotací.

Svým obsahem i kvalitou přednášejících se jedná o ojedinělý kurz v ČR, jehož první tři ročníky byly z větší části financovány z Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu ČR. Zbývající část hradilo pořádající sdružení ECČB.

Energetické poradenství v ČR
V současné době u nás funguje cca 40 tzv. středisek EKIS (Energetická konzultační a informační střediska), která jsou zastoupena ve všech krajích ČR. V těchto střediscích pracuje více než 100 kvalifikovaných energetických poradců. Bezplatné a nezávislé poradenství pro veřejnost a firmy je financované ze Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie - z Programu EFEKT Ministerstva průmyslu a obchodu.

Základní vzdělávací kurzy pro energetické poradce se konaly díky finančnímu přispění Evropské unie a ve spolupráci s partnery projektu: O.Ö. Energiesparverband, Energie AG O.Ö. a společnosti E.ON.

 

Kontaktní osoba: Mgr. Ivana Klobušníková
Telefon: 777 030 313
E-mail:
ivana(zavinac)eccb.cz