Průzkum třídění BRKO v obcích:

 

Od prvního dubna 2015 se naplno v obcích rozběhne povinný sběr biologicky rozložitelného komunálního odpadu tzv. BRKO. Jak se s novou revoluční povinností obce vypořádají, odpoví první dvouměsíční celorepublikový průzkum.

Jaký způsob třídění si obce zvolí? Kolik bude třídění občany stát? Kde obce vidí zásadní přínosy? Je v republice dostatek zpracovatelských kapacit na zpracování BRKO? Využijí nějak obce vzorovou vyhlášku, kterou pro ně připravilo Ministerstvo životního prostředí? Budou obce chtít čerpat peněžní prostředky z nového operačního programu životního prostředí (OPŽP) právě na zkvalitnění třídění odpadů v obci? Na tyto zásadní otázky odpoví začátkem dubna první velké dotazníkové šetření, které připravilo České ekologické manažerské centrum – CEMC.

Průzkum bude probíhat elektronicky na stránkách www.Tretiruka.cz (viz níže) a to až do 20. března. Výsledky budou na portálu zveřejněny začátkem dubna a dále budou podrobně komentovány v jarním vydání odborného časopisu Odpadové fórum.

 

Kde především obce vidí negativa a pozitiva ve třídění bioodpadu?
EXKLUZIVNĚ - ZDE

 

Řízení odpadového hospodářství v obci není nic jednoduchého. Obce tudíž potřebují informace, mít zkušenosti, vědět co se připravuje, jak se vyvíjí nové legislativa, jaké jsou nové dotační příležitosti. Z těchto důvodů respondentům z řad zástupců obcí, redakce Odpadového fóra zpřístupní svou elektronickou verzi ZDARMA do konce září 2015. Přístupové údaje expedujeme vždy na konci měsíce, děkujeme za pochopení.

 

 

PRŮZKUM UKONČEN - VÝSLEDKY ZDE

 

Jedna karta a mnoho výhod!

Zajistí Vám přístup do sekce "Právo", budete součástí procesu vzniku nové legislativy, obdržíte emailové novinky, získáte slevy na odborné akce....

 

Další informace ZDE.

 

Ověřování environmentálních technologií

Novinky

26.06.2016 14:17

Volná pozice na MŽP: vedoucí oddělení spalovacích zdrojů a paliv v odboru ochrany ovzduší

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo výběrové řízení na služební místo 000572 vedoucí...
26.06.2016 14:07

Šéf Povodí Moravy: Lidé si sucho neuvědomí, dokud jim poteče voda

"Od roku 1990 se termín přehrada a vodní nádrž stal hanlivým výrazem, dostali jsme se do...
24.06.2016 13:59

Poslechněte si rozhovor s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku

Rozhodnutí o výstavbě jaderných bloků je předčasné, jsme v etapě příprav, řekl včera vládní...
 

To musíte využít!