Více času na podstatné

Informace pro účastníky

 

Místo, termín konání a registrace účastníků

Týden výzkumu a inovací pro praxi - TVIP se pořádá v Hustopečích u Brna v náhradním termínu 20. - 22. 9. 2022 (Aprochem: 21. - 22. 9. 2022, Odpadové fórum: 20. - 22. 9. 2022). Akce probíhá v hotelu Amande Hustopeče s.r.o. (Husova 8, 693 01 Hustopeče), včetně registrace účastníků (vedle recepce).

 

Amande Hustopeče s.r.o.

(dříve hotel Centro)
Husova 8
693 01 Hustopeče
https://www.centro.cz

 

Vložné

Vložné zahrnuje vstup na konferenci TVIP. Vybírat je možné z následujících typů:

  • Plné vložné (4 900 Kč bez DPH)
  • Dvoudenní vložné  (4 350 Kč bez DPH)
  • Jednodenní vložné (3 800 Kč bez DPH)

Přihlášky účasti

Přihlášky účasti je možné zasílat do 2. 9. 2022 (dále možné po dohodě s pořadatelem) prostřednictvím připraveného internetového formuláře. V přihlášce specifikujte také veškeré požadavky na stravu a ubytování.

 

 

Ubytování a stravování

Ubytování a stravování zajišťuje pořadatel přímo v místě konání konference v hotelu Amande Hustopeče. Vzhledem k omezené ubytovací kapacitě hotelu nabízíme ubytování také v těsně sousedícím hotelu Rustikal nebo v Penzionu pod Radnicí. Ubytování je možné v jednolůžkových anebo dvojlůžkových pokojích. V případě dvojlůžkového pokoje je nutné v přihlášce účasti specifikovat jméno spolubydlícího.

 
Stravování během konference pro ty, kteří je mají objednáno, je zajištěno v nově hotelu Amande – Wine Club (dříve Centro Club). Výjimkou jsou snídaně, ty má každý účastník v tom hotelu, kde je ubytován. Podávání stravy: obědy: 12,00 – 14,00 hod., večeře: 18,00 – 20,00 hod. Středeční zážitková večeře bude probíhat až od 19 hod. V ceně je zahrnut jeden nápoj.

Ceny stravování:

  • servírovaný oběd: 250 Kč
  • servírovaná večeře: 250 Kč

Pozn.: snídaně jsou zahrnuty v ubytování. V ceně obědů a večeří je zahrnuta karafa s vodou.

 

Kontaktní daje k ubytování:

Amande Hustopeče s.r.o.
Husova 8
693 01 Hustopeče
https://www.centro.cz

Hotel Rustikal
Na hradbách 5

693 01 Hustopeče

https://www.rustikal.cz/

 
Parkování

Účastníci ubytovaní v hotelu Amande mohou využít bezplatného kamerou hlídaného parkoviště umístěného naproti hotelu. Při odjezdu v recepci obdrží parkovací lístek opravňující výjezd. Účastníci ubytovaní v hotelu Rustikal mohou využít parkoviště za hotelem.

Upozornění: v ulici Husova (před hotelem Amande) je parkování zpoplatněno a je nutné uhradit parkovné prostřednictvím parkovacího automatu!

 

Hotel Amande (dříve Centro)

Hotel Amande Hustopeče je zajímavým komplexem budov, kde se snoubí moderní architektura přední fronty s architekturou italské renesance – Domem pánů z Vizovic. V jeho podzemí se skrývají staré vinné sklepy, které údajně vybudovali němečtí osadníci, kteří až do minulého století významně ovlivňovali historii města. V areálu hotelu původně stál i rodný dům matky prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Vnitřní nádvoří hotelu poskytuje příjemné zahradní posezení v letních měsících. Pro uzavřené společnosti slouží i malý vinný sklípek.

Hotel disponuje 55 pokoji a apartmány s komfortním vybavením, konferenčními prostory pro 20 – 200 osob, k dispozici moderní didaktická technika, vhodné pro odborné semináře, firemní konference a školení, společenská setkání a salonky v moderním i historickém stylu.

Více informací o hotelu Amande

 

Ceník ubytování:

  • Ubytování pro jednu osobu ve dvojlůžkovém pokoji na 1 noc: 1.400,- Kč/os.
  • Ubytování pro jednu osobu ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc (při obsazení pokoje 2 osobami - jméno spolubydlícího je nutné uvést v přihlášce): 900,- Kč/os.

Pozn.: check-in od 14:00 hod., check-out do 10:00 hod.

 

V ceně je zahrnuto:
Ubytování, snídaně formou bohatého bufetu s biokoutkem, denní vstup na hodinu do mokré zóny Wine Wellness, parkování na kamerově hlídaném parkovišti s přenosem signálu přímo do pokoje, wifi, daně a místní poplatky.

 

Hotel Rustikal

Hotel Rustikal*** tvoří komplex rozdělený na dvě budovy a nabízí ubytování pro 120 osob v celkem 56 pokojích. Převážná většina z nich jsou dvoulůžka (twin i s manželskou postelí) s možností přistýlek, dále jednolůžkové pokoje a čtyřlůžka (dva dvoulůžkové pokoje se společnou koupelnou). Pokoje jsou prostorné a útulné s vlastním soc. zařízením, TV a internetovým připojení.

Více informací o hotelu Rustikal

 

Ceník ubytování:

  • Ubytování pro jednu osobu ve dvojlůžkovém pokoji na 1 noc: 1 300,- Kč/os.
  • Ubytování pro jednu osobu ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc (při obsazení pokoje 2 osobami - jméno spolubydlícího je nutné uvést v přihlášce): 800,- Kč/os.

Pozn.: check-in od 14:00 hod., check-out do 10:00 hod.

 

V ceně je zahrnuto: snídaně, wi-fi, parkování u hotelu, místní poplatky.

 
Penzion Pod Radnicí

Penzion Pod Radnicí prošel v roce 2019 rekonstrukcí a nabízí 11 moderně vybavených pokojů s vlastním sociálním zařízením. V penzionu jsou nabízeny výhradně dvojlůžkové pokoje. Jako jediný penzion v Hustopečích mají hosté k dispozici vnitřní bazén a vířivku (90 min. vstup do wellness zdarma). Součástí wellness je také sauna. Parkování je možné buď přímo v penzionu nebo na parkovišti hotelu Amande.

Více informací o penzionu

 

 

Ceník ubytování:
Ubytování pro jednu osobu ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc se snídaní: 1 000,- Kč/os.

 

Společenský večer

Společenský večer proběhne ve středu 21. září od 19 hod. v nově zrekonstruovaném Centro Clubu hotelu Amande. Mimo tradiční vyhlášení výsledků soutěže "VÝVĚSKA TVIP 2022" bude připraven taneční parket a cimbálová muzika. Samozřejmostí je volná zábava s konzumací vín a večerním rautem.

 

Soutěž "VÝVĚSKA TVIP"

I v rámci letošního ročníku proběhne soutěž o nejlepší vývěsku. Ta bude vybrána na základě doporučení Odborné komise a hlasování samotných účastníků. Hlasovací lístky budou součástí infomateriálů obdržených u registrace, kde bude k dispozici box pro jejich odevzdání (do 18hod.). Výherce soutěže bude vyhlášen v rámci společenského večera.

Autorská prezentace vývěsek proběhne ve středu 21. září v přestávce odborného programu od 11 do 11,30 hod. (spojovací chodba před Velkým sálem)

 

 

Exkurze

Exkurze proběhnou ve středu 21. září mezi cca 15,00 - 18,00 hod. Zájemci budou od hotelu Amande dopraveni autobusovou dopravou přímo do zvolené lokality. Odjezd autobusů je plánován na 15,00 hod. (autobus/y budou přistaven/y vedle hotelu Amande a označeny cílovou destinací). Pro rok 2022 se konkrétní destinace připravují, exkurze jsou zdarma. Zájem o exkurzi je nutné uvést v přihlášce účasti nebo dodatečně emailem na cemc@cemc.cz.

 

SAKO Brno, a.s. (ZEVO, 1. automatická linka na třídění odpadů v ČR)

Vůbec první spalovna na celém území Rakousko-Uherska byla spuštěna v roce 1905 v Brně. Byla postavená na základě ověřené technologie z německého Dortmundu a Hannoveru, kde byl použit spalovací systém firmy ALFONS CUSTODIS z Vídně. V hlavní budově byla umístěna spalovací pec, která měla sedm spalovacích komor ve spojení s BABCOCK-WILCOXOVÝM parním kotlem s připojením na PARSONOVU turbínu. Spalovna pracovala denně 11 hodin, přičemž spalovala průměrně 27,45 tuny odpadu za den. Spalovna byla v posledních dnech druhé světové války vybombardována a její znovuobnovení trvalo více než 40 let.

SAKO Brno není pouze o ZEVO. Začátek exkurze proběhne v Environmentálním středisku, kde bude představena činnost společnosti a její budoucí plány a aktivity. Následovat bude prohlídka jednotlivých provozů ZEVO (tj. původní ruční třídírna, ZEVO vč. bunkru, technologie čištění spalin, velín a hala se separací železných a neželezných kovů ze škváry...). Následovat bude přejezd na stavbu první automatické linky na třídění odpadů v ČR. Při odchodu obdrží účastníci malou pozornost.

Provozovna se nachází cca 30 min. jízdy z Hustopečí (mapa). Délka komentované prohlídky je odhadována do 90 min.

 

REMAT GLASS s.r.o. (připravuje se)

Společnost REMAT GLASS s.r.o. se v dubnu 2011 stala řádným členem Asociace sklářského a keramického průmyslu České republiky a má zastoupení v odborné sekci pro recyklaci skla. V květnu 2011 úspěšně ukončila získáním kolaudačního souhlasu realizaci projektu vybudování recyklační linky na sklo v provozovně Kelčany u Kyjova. Nová recyklační linka jako jediná v České republice zpracovává autoskla, lepená skla, bezpečnostní skla, stavební skla skla s drátěnou vložkou i sklo obalové. Zrecyklované odpadové sklo je ve formě vstupní suroviny pro sklářskou výrobu dodáváno sklářským společnostem v České republice.

Recyklační linka se nachází v obci Kelčany vzdálené 50 min. jízdy z Hustopečí (mapa). Délka komentované prohlídky je odhadována na 1 hod.