Více času na podstatné

Informace pro účastníky

 

Místo, termín konání a registrace účastníků

Týden výzkumu a inovací pro praxi - TVIP se pořádá v Hustopečích u Brna v náhradním termínu 19. - 21. 10. 2021 (Aprochem: 20. - 21. 10. 2021, Odpadové fórum: 19. - 21. 10. 2021). Akce probíhá v hotelu Amande Hustopeče s.r.o. (Husova 8, 693 01 Hustopeče), včetně registrace účastníků (vedle recepce).

 

Amande Hustopeče s.r.o.

(dříve hotel Centro)
Husova 8
693 01 Hustopeče
https://www.centro.cz

 

Vložné

Vložné zahrnuje vstup na konferenci TVIP. Vybírat je možné z následujících typů:

 • Plné vložné (4 450 Kč bez DPH)
 • Dvoudenní vložné  (3 950 Kč bez DPH)
 • Jednodenní vložné (3 450 Kč bez DPH)

Přihlášky účasti

Přihlášky účasti je možné zasílat do 15. 9. 2021 (dále možné po dohodě s pořadatelem) prostřednictvím připraveného internetového formuláře. V přihlášce specifikujte také veškeré požadavky na stravu a ubytování.

 

 

Ubytování a stravování

Ubytování a stravování zajišťuje pořadatel přímo v místě konání konference v hotelu Amande Hustopeče. Vzhledem k omezené ubytovací kapacitě hotelu nabízíme ubytování také v těsně sousedícím hotelu Rustikal nebo v Penzionu pod Radnicí. Ubytování je možné v jednolůžkových anebo dvojlůžkových pokojích. V případě dvojlůžkového pokoje je nutné v přihlášce účasti specifikovat jméno spolubydlícího.

 
Stravování během konference pro ty, kteří je mají objednáno, je zajištěno v nově hotelu Amande – Wine Club (dříve Centro Club). Výjimkou jsou snídaně, ty má každý účastník v tom hotelu, kde je ubytován. Podávání stravy: obědy: 12,00 – 14,00 hod., večeře: 18,00 – 20,00 hod. Středeční zážitková večeře bude probíhat až od 19 hod. V ceně je zahrnut jeden nápoj.

Ceny stravování:

 • servírovaný oběd: 190 Kč
 • servírovaná večeře: 190 Kč

Pozn.: snídaně jsou zahrnuty v ubytování. V ceně obědů a večeří je zahrnut nealkoholický nápoj.

 

Kontaktní daje k ubytování:

Amande Hustopeče s.r.o.
Husova 8
693 01 Hustopeče
https://www.centro.cz

Hotel Rustikal
Na hradbách 5

693 01 Hustopeče

https://www.rustikal.cz/

 
Parkování

Účastníci ubytovaní v hotelu Amande mohou využít bezplatného kamerou hlídaného parkoviště umístěného naproti hotelu. Při odjezdu v recepci obdrží parkovací lístek opravňující výjezd. Účastníci ubytovaní v hotelu Rustikal mohou využít parkoviště za hotelem.

Upozornění: v ulici Husova (před hotelem Amande) je parkování zpoplatněno a je nutné uhradit parkovné prostřednictvím parkovacího automatu!

 

Hotel Amande (dříve Centro)

Hotel Amande Hustopeče je zajímavým komplexem budov, kde se snoubí moderní architektura přední fronty s architekturou italské renesance – Domem pánů z Vizovic. V jeho podzemí se skrývají staré vinné sklepy, které údajně vybudovali němečtí osadníci, kteří až do minulého století významně ovlivňovali historii města. V areálu hotelu původně stál i rodný dům matky prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Vnitřní nádvoří hotelu poskytuje příjemné zahradní posezení v letních měsících. Pro uzavřené společnosti slouží i malý vinný sklípek.

Hotel disponuje 55 pokoji a apartmány s komfortním vybavením, konferenčními prostory pro 20 – 200 osob, k dispozici moderní didaktická technika, vhodné pro odborné semináře, firemní konference a školení, společenská setkání a salonky v moderním i historickém stylu.

Více informací o hotelu Amande

 

Ceník ubytování (kapacita pro rok 2020/2021 téměř vyčerpána!):

 • Ubytování pro jednu osobu ve dvojlůžkovém pokoji na 1 noc: 1.350,- Kč
 • Ubytování pro jednu osobu ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc (při obsazení pokoje 2 osobami - jméno spolubydlícího je nutné uvést v přihlášce): 900,- Kč/os.

Pozn.: check-in od 14:00 hod., check-out do 10:00 hod.

 

V ceně je zahrnuto:
Ubytování, snídaně formou bohatého bufetu s biokoutkem, vstup na hodinu do mokré zóny Wine Wellness (za poplatek 190 Kč), parkování na kamerově hlídaném parkovišti s přenosem signálu přímo do pokoje, wifi, daně a místní poplatky.

 

Hotel Rustikal

Hotel Rustikal*** tvoří komplex rozdělený na dvě budovy a nabízí ubytování pro 120 osob v celkem 56 pokojích. Převážná většina z nich jsou dvoulůžka (twin i s manželskou postelí) s možností přistýlek, dále jednolůžkové pokoje a čtyřlůžka (dva dvoulůžkové pokoje se společnou koupelnou). Pokoje jsou prostorné a útulné s vlastním soc. zařízením, TV a internetovým připojení.

Více informací o hotelu Rustikal

 

Ceník ubytování:

 • Ubytování pro jednu osobu ve dvojlůžkovém pokoji na 1 noc: 1 150,- Kč
 • Ubytování pro jednu osobu ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc (při obsazení pokoje 2 osobami - jméno spolubydlícího je nutné uvést v přihlášce): 730,- Kč/os.

Pozn.: check-in od 14:00 hod., check-out do 10:00 hod.

 

V ceně je zahrnuto: snídaně, wi-fi, parkování u hotelu, místní poplatky.

 
Penzion Pod Radnicí

Penzion Pod Radnicí prošel v roce 2019 rekonstrukcí a nabízí 11 moderně vybavených pokojů s vlastním sociálním zařízením. V penzionu jsou nabízeny výhradně dvojlůžkové pokoje. Jako jediný penzion v Hustopečích mají hosté k dispozici vnitřní bazén a vířivku (90 min. vstup do wellness zdarma). Součástí wellness je také sauna. Parkování je možné buď přímo v penzionu nebo na parkovišti hotelu Amande.

Více informací o penzionu

 

 

Ceník ubytování:
Ubytování pro jednu osobu ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc se snídaní: 1 000,- Kč/os.

 

Open Innovation Matchmaking in Ecology (Waste Management)

Našim cílem je napomoci setkávání a propojování účastníků za účelem navazování nových příležitostí ke spolupráci. Abychom tento aspekt podpořili, připravili jsme tzv. „Open Innovation Matchmaking in Ecology (Waste Management)“. Každý, kdo bude mít zájem o asistované propojení s jiným účastníkem - může tak učinit prostřednictvím připraveného formuláře nebo přímo u pořadatele na registraci TVIP. Setkání se budou odehrávat naproti registraci v restauraci Amande.

Akci podporuje klastr WASTen, z.s. -  spolek seskupující inovativní české podniky, dodavatele špičkových technologií na zpracování komunálního a průmyslového odpadu, a přední vědeckovýzkumná pracoviště.

Upozornění: Open Innovation Matchmaking in Ecology proběhne pouze v případě příznivé epidemiologické situace.

 

Společenský večer

Společenský večer proběhne ve středu 20. října od 20 hod. v nově zrekonstruovaném Centro Clubu hotelu Amande. Mimo tradiční vyhlášení výsledků soutěže "VÝVĚSKA TVIP 2021" bude připraven taneční parket a cimbálová muzika. Samozřejmostí je volná zábava s konzumací vín a večerním rautem.

Upozornění: Společenský večer proběhne pouze v případě příznivé epidemiologické situace.

Soutěž "VÝVĚSKA TVIP 2021"

I v rámci letošního ročníku proběhne soutěž o nejlepší vývěsku. Ta bude vybrána na základě doporučení Odborné komise a hlasování samotných účastníků. Hlasovací lístky budou součástí infomateriálů obdržených u registrace, kde bude k dispozici box pro jejich odevzdání (do 18hod.). Výherce soutěže bude vyhlášen v rámci společenského večera.

Autorská prezentace vývěsek proběhne ve středu 20. října v přestávce odborného programu od 14 do 15 hod. (v případě absence exkurzí v programu konference, jinak v dopoledních hodinách).

Upozornění: Vyhlášení soutěže proběhne v rámci společenského večera pouze v případě příznivé epidemiologické situace.

 

Exkurze

Exkurze proběhnou ve středu 20. října mezi cca 14,00 - 17,30 hod. Zájemci budou od hotelu Amande dopraveni autobusovou dopravou přímo do zvolené lokality. Pro rok 2020 se připravují následující exkurze:

 • HANTÁLY a.s. - prohlídka skládky, kompostárny a dotřiďovací linky plastů,
 • Vetropack Moravia Glass a.s. - odborný výklad s prohlídkou závodu předního výrobce obalového skla v Evropě.

Odjezd autobusů je plánován na 14,00 hod. (autobus/y budou přistaven/y vedle hotelu Amande a označeny cílovou destinací). Zájem o exkurzi je nutné uvést v přihlášce účasti nebo dodatečně emailem na cemc@cemc.cz. Exkurze jsou zdarma.

 

Vetropack Moravia Glass a.s.

Vetropack Moravia Glass vyrábí, prodává a distribuuje skleněné obaly. Vetropack je jeden z největších výrobců v České republice a patří k hlavním dodavatelům skleněných obalů domácímu potravinářskému a nápojovému průmyslu. Výrobní závod se nachází v  Kyjově  (Havlíčkova 180/18, Kyjov, mapa). Program exkurze bude zahrnovat odborný výklad v zasedací místnosti a prohlídku závodu včetně části recyklingu. Více informací o Vetropack.

Výklad bude probíhat pouze v českém jazyce. Účastníci exkurze jsou povinni se seznámit s níže uvedenými bezpečnostními a hygienickými pokyny - vstup bez pevné obuvi nebude možný! Ochranné pomůcky obdrží před prohlídkou závodu.

 

Bezpečnostní a hygienické pokyny:

Průvodce exkurze je oprávněn vyloučit z prohlídky osobu, která nebude splňovat podmínky zdravotní, bezpečnostní nebo hygienické a osoby, které jsou pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, ale i osoby, které se chovají podezřele nebo nevhodně.

 

Návštěvníci se musí řídit následujícími pokyny:

 • BOZP: Respektovat pokyny průvodce, zaměstnance VMG nebo ostrahy. Nevstupovat mimo vytýčenou trasu exkurze (koridor určený červenou čarou), zdržovat se ve vytvořené skupině. Všímat si dopravních prostředků. Chodci musí používat vyznačené cesty, přechody. Nosit pevnou obuv, ochranné brýle a ochranu sluchu. Nedotýkat se odstavených láhví, částí stroje, forem (nebezpečí popálení). Nepohybovat se v blízkosti stohů s paletami.
 • HYGIENA: Zákaz kouření v areálu závodu, vnášení a konzumace potravin, vstupu návštěv s infekčními nemocemi. Nedotýkat se výrobků, balících proložek, nesedat na balíky proložek. Pohybovat se na studeném provozu pouze ve vyznačeném koridoru (červené čáry), nepřibližovat se k výrobním linkám!
 • OSTATNÍ: Zákaz pořizovat fotografie nebo nahrávat záznamy (video, film, kazeta, mobil) ve veškerých prostorách VMG. Zákaz používat mobily - ruší kontrolní přístroje. Prosíme o jejich vypnutí při vstupu do areálu!
 
HANTÁLY a.s.
Společnost Hantály a.s. obsluhuje v Jihomoravském kraji téměř 50 tisíc obyvatel a nabízí komplexní paletu služeb v oblasti nakládání s odpady, obaly, včetně jejich všestranného využití pro obce, města, podniky a živnostníky. Předmětem exkurze bude provoz skládky, kompostárny a dotřiďovací linky.
 
Orientační harmonogram exkurze (cca 1,5 hod.):
 • příjezd do areálu skládky a kompostárny (mapa),
 • přejezd do sídla firmy ve Velkých Pavlovicích (mapa) v areálu třídičky plastů (výkon cca 450 t/rok),
 • prohlídka zařízení firmy ENRESS – příprava pyrolýzní jednotky na zpracování zbytkových plastů.
Pro vstup je doporučena pevná obuv. Více informací o společnosti HANTÁLY a.s.

 

Upozornění: Exkurze proběhnou pouze v případě příznivé epidemiologické situace.