Více času na podstatné

Šetřílkovi

Že neznáte Šetřílkovi? Je to rodinka jako ta vaše. Každý má své touhy, ale také vrtochy, které něco stojí, a ještě se jim sem tam přihodí něco nečekaného. Do toho ještě řeší složenky za elektriku, vodu a plyn. Zapojte rozum a pusťte se s naší rodinkou do hry a snižte jejich náklady!


Vyzkoušejte si nanečisto zateplit dům od základů až po střechu, a zjistěte jak se změny projeví v rodinném rozpočtu. Vybrat si můžete z celé řady zateplovacích systémů a zdrojů pro přípravu tepla a teplé vody. Nezapomeňte také na spotřebiče a vyměňte dosluhující spotřebiče za úspornější.

 

Jak si mohu hru vyzkoušet:

Hra je dostupná na těchto internetových stránkách, stránkách Facebookového profilu Šetřílků, a také prostřednictvím mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem Google Android a iOS (již brzy).

 

Seznamte se s Šetřílkovými:

Jméno: Libor
Příjmení: Šetřílek
Věk: 42

 

 

 

 

Bližší popis osobnosti: Notorický skrblík. Pro rodinu by udělal všechno, ale vždycky bude mít pocit, že má málo peněz.
Profese: IT expert
Životní styl/zájmy: preferuje aktivity, které nic moc nestojí, ale chce mít kvalitně vybavenou domácnost a spokojenou manželku. Zaplavat si chodí sice výhradně do rybníka, ale pokud jede rodina k moři, plácne se přes kapsu. Nejraději by ušetřil na benzínu, ale bytostně nesnáší MHD, a tak alespoň třikrát týdně jede do práce autem. Stravuje se levně, ale jednou za čas se rád rozšoupne a vezme rodinu na luxusní večeři. Obléká ho manželka, která mu dokáže rafinovaně zatajit ceny ošacení. Telefonuje minimálně a kupuje si výhradně dobíjecí kupóny. Miluje svého kocourka Olivera a je alergický na vořecha Pajdu manželky Matildy.

 

Jméno: Matilda
Příjmení: Šetřílková
Věk: 38

 


 

 

Bližší popis osobnosti: madam "na obláčku". Bohémská nátura, co si s penězi hlavu nedělá. Svou rodinu zahrnuje potrhlou péčí. Nutí je pojídat kořínky, sbírat dešťovou vodu a meditovat.

Profese: učitelka výtvarné výchovy

Životní styl/zájmy: Je ulítlá přes zdravý životní styl. Bio strava a fit centra nejsou zadarmo. Je schopná pozvat celou třídu na rodinné grilování, kde vykládá zážitky z cest. A protože jezdí k moři „jen“ jednou za rok, touží po bazénu. Telefonuje jak o život a ráda dělá sobě "i manželovi" radost hezkými hadříky. Jezdí ráda autem, ale je to špatná řidička, a tak se to sem tam neobejde bez finančních výdajů. Všude s sebou tahá svého vořecha Pajdu a ofrňuje se nad lenivým kocourkem Oliverem.

 

Jméno: Evelína
Příjmení: Šetřílková
Věk: 10

 

 

 

 

Bližší popis osobnosti: malá barbínka, co vlastní od malička mobil, má pouze jalové zájmy a špatně se učí. Během deseti let to ale díky své povaze daleko dotáhne.

Profese: student

Životní styl/zájmy: nároky budou velice neúměrné věku a dívenka bude usilovat o kariéru modelky. To se jí ale již v šestnácti letech začne dařit. Od malička řádí na všech možných sociálních sítích. Náhodou se seznámí s několika fotografy. Jeden z nich má čistě profesní úmysl a dostane ji "nahoru". Jako malá zatěžuje rodinný rozpočet přehnanými nároky, ale její situace je vůči bratrovi opačná. Brzy sbalí movitého podnikatele, který si ji bude vydržovat.

 

Jméno: Miki

Příjmení: Šetřílek

Věk: 12

 

 

 

Bližší popis osobnosti: chlapec s čistou duší a spravedlivým srdcem, který podědil po tátovi kutilské vlohy a rád si hraje s vojáčky a lepí válečná dioráma. Stane se z něj nadšenec přes válečnou historii a profesně se bude vyvíjet jako strojař. Bohužel se mu povede ještě za studií přivést přítelkyni do jiného stavu, a to rodinný rozpočet rozhodně nemine.

Profese: student

Životní styl/zájmy: jako malý bude chtít všechny modelářské novinky a náležitou techniku. Jako větší bude vyhrávat soutěže, což příjemně hřeje u srdce taťku, který je na něj patřičně hrdý a maximálně ho v jeho koníčku podporuje. Až mu bude Matilda vyčítat, že se zašívá před rodinou v dílně, spojenec se bude hodit! Má jen pár kamarádů z modelářského kroužku, se kterými netelefonuje, používají Skype. Jí, co najde v lednici a je mu fuk, co nosí. Je alergický na projevy své sestry a pohrdá její povrchností. Kapesné potřebuje zpočátku akorát na to, aby mohl zvát holky na kafe, pro co má zejména taťka hluboké pochopení.


 

Spolupracující:

 


Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.