Více času na podstatné

 

Ubytování a stravování

Ubytování a stravování zajišťuje organizátor konference (CEMC) přímo v místě konání konference, a to v hotelu Dlouhé stráně***. Ubytovací balíček zahrnuje stravování představující jednotné kontinentální snídaně, obědy a večeře. Součástí ubytovacího balíčku není pouze společenský večer, který je nutné doobjednat zvlášť v přihlášce účasti.

 

Hotel Dlouhé Stráně se nachází v obci Kouty nad Desnou v nadmořské výšce 600m v oblasti Jeseníků. Krajina je hornatá a lesnatá, poloha hotelu je v klidném prostředí. Poskytuje výhodné podmínky pro aktivní odpočinek a rekreaci hostů. Oblast je ideální pro zimní sporty, turistiku (a to i stále více propagovanou tzv. pomalou turistiku) a cykloturistiku (cyklotrasy od hotelu).

Hotel Dlouhé stráně představuje komplex dvou ubytovacích budov: Hlavní budova *** a Horní budova ***. Obě budovy jsou propojeny podzemním tunelem, který lze využít pro pohyb mezi budovami za nepříznivého počasí, zejména v zimním období. Hotel disponuje 650 lůžky ve 300 pokojích, ubytování je tedy možné jak v jednolůžkových a dvojlůžkových pokojích, ale také i v třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a sprchou. Veškeré konferenční dění se bude dít v Hlavní (dolní) budově, kde bude také probíhat registrace účastníků (u recepce).

 

Doprava:

Doprava do Koutů nad Desnou je individuální. Hotel Dlouhé stráně leží přímo v obci kousek nad silnicí Šumperk - Červenohorské sedlo, odbočka vlevo označena zhruba na úrovni vlakového nádraží (mapka).

  • Autem: Doporučené spojení přes Olomouc, Mohelnici a Šumperk nebo po trase Hradec Králové - Žamberk - Králíky - Hanušovice - Nové Losiny (zde pozor při odbočování) - Loučná nad Desnou (variantně trochu delší: Žamberk - Jablonné nad Orlicí -Červená Voda -Šumperk). Autem se dá dojet až před vchod do hotelu, zde je jen omezený počet parkovacích míst, hlavní prostor pro parkování je pod hotelem (foto) nebo mezi hotelovými budovami (foto).
  • Vlakem: Nádraží v Koutech n. D. (foto) je konečnou zastávkou na trati ze Šumperka.
  • Autobusem: Přes Kouty jezdí autobusová linka Šumperk - Jeseník a Brno - Šumperk - Jeseník jezdící přes Červenohorské sedlo.

 

Ostatní:

Pokud byste se rádi dozvěděli více o Koutech nad Desnou, shlédněte reportáž pořadu Toulavá kamera - https://toulavakamera.ct24.cz