Více času na podstatné

Srdečně všechny zveme na 6. ročník konference Předcházení vzniku odpadů, který se uskuteční 24. října 2019 opět v Praze, tentokrát ve Wellness Hotelu Step ve Vysočanech. Těšíme se na vaši účast!

 
AKTUÁLNĚ:
  • Příští 7. ročník konference se uskuteční v novém termínu 1. 4. 2021!
  • Na letošní ročník PVO zavítalo téměř 400 účastníků, všem děkujeme! Prezentace naleznete u jednotlivých přednášejících v níže uvedeném programu, nebo je lze stáhnout ZDE. Příští ročník konference PVO 2020 proběhne 22. 10. 2020.
  • Gratulujeme všem výhercům v soutěži se společností REMOBIL:
    • 1. místo: Město Jilemnice (140 mobilních telefonů)
    • 2. místo: Libor Mastný (36 mobilních telefonů)
    • 3. místo: Lenka Hlaváčková (25 mobilních telefonů)
  • Konference PVO proběhne již tento čtvrtek 24.10. ve Wellness Hotelu Step (Malletova 1141/4, Praha 9). Registrace začíná v 8.00 hod. a samotný program v 8.30 hod. Prosíme o dochvilnost, nezaplněná místa budou následně poskytnuta náhradníkům. Parkovat je možné zdarma v celém areálu do vyčerpání volných míst, pak lze zaparkovat v polyfunkční budově (poplatek 100 Kč/den plaťte v recepci hotelu).
    Kapacita pro volný vstup vyčerpána - prosíme všechny již přihlášené kteří vědí, že se nemohou účastnit, aby nás informovali na cemc@cemc.cz. Uvolněná místa rádi poskytneme náhradníkům.
  • Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak krásně funguje SWAP. Přineste s sebou na akci jeden svůj kousek oblečení, který vám už nedělá radost nebo vám prostě již nesedí. Před začátkem konference jej odevzdáte Lucii nebo Kristýně a ty ho umístí na připravené štendry, na kterých může oslovit srdce jiného účastníka. Takto zjednodušeně funguje swap - doneste na akci svoje krásné přebytky a vezmete si, co potřebujete. S ohledem na omezenou kapacitu jsme nastavili omezení na jeden kousek oblečený, který můžete přinést a jiný si odnést.

  • Soutěž se společností REMOBIL: přineste s sebou co největší počet vysloužilých mobilů a vyhrajte jednu ze tří cen. Získat můžete vermikompostér Urbalive, udržitelnou kosmetiku, poukázku na software Inisoft, i pobyt v designovém penzionu Adamův Dvůr vyčnívající zážitkovou gastronomií v malebném prostředí Šumavy.
  • Součástí programu bude slavnostní vyhlášení designérské soutěže společnosti Plastia "Vraťte je do hry". Práce (upcyklované výrobky) těch nejlepších designérů si budete moci prohlédnout přímo na místě.
  • Program konference zveřejněn! (PDF)
  • Konferenci bude moderovat Vladimír Kořen – publicista, moderátor a zejména starosta města Říčan.
  • O přestávkých si budou moci účastníci vyzkoušet sdílenou dopravu - elektrokoloběžky Lime.
24. října 2019 PŘEDCHÁZENÍ VZNIKU ODPADŮ 2019
7.55 REGISTRACE
8.25 ZAHÁJENÍ KONFERENCE
8.30 Cirkulární ekonomika, aneb předcházení vzniku odpadů v praxi
Soňa Jonášová, INCIEN

Stále častěji slýcháme, že vytváříme příliš mnoho odpadů, produkujeme nadměrné množství CO2, žijeme v době plastové, dochází zdroje primárních surovin a je nutné omezit spotřebu. To, že svými každodenními činnostmi a způsobem života ovlivňujeme životní prostředí je neoddiskutovatelné a to, že je nejvyšší čas s tím něco udělat také. Je východiskem CIRKULÁRNÍ EKONOMIKA? Jak ji lze v běžném životě využít? Jakou příležitostí je pro podnikatele a samosprávy? Řeší cirkulární ekonomika jen problematiku odpadů, nebo ji lze implementovat i v jiných oblastech? To vše a mnohem více se dozvíte v přednášce s názvem Cirkulární ekonomika, aneb předcházení vzniku odpadů v praxi.
8.50 Česká republika předcházející vzniku odpadů - následujme praktické reálné příklady
Jaromír Manhart, MŽP

9.10 Problematika textilního odpadu v kontextu cirkulární ekonomiky
Lenka Harcubová, Asociace recyklace použitého textilu, z.s.

9.30
 
Bezobalové farmářské trhy
Dita Tesárková, EEIP, a.s.

V březnu 2019 dokončila společnost EEIP, a.s., případovou studii přechodu z jednorázových na opakovaně použitelné obaly a nádobí na farmářských trzích na pražské Náplavce a obecnou metodiku pro farmářské trhy v ČR. Zadavatelem studie bylo v rámci kampaně #dostbyloplastu MŽP. Studie zmapovala současný stav a na základě jeho vyhodnocení přišla s doporučením vhodných způsobů přechodu v návaznosti na konkrétní podmínky jednotlivých trhů. Vedle kelímků, které jsou již na trzích postupně nahrazovány vratnými formami, se studie zabývala také jinými druhy obalů (jednorázových tácků za opakovaně použitelné talíře aj.).

9.50 P2P carsharing HoppyGo: Auta stojí 96 % času bezprizorně na ulici, sdílejme je
Ondřej Miklošin, HoppyGo

Města jsou přehlcená auty, a to nejen těmi, která jedou, ale hlavně těmi, která stojí. V Praze je 1,1 milionu registrovaných aut, přitom v ní žije jen 700 tisíc lidí s řidičským průkazem. Svá auta využíváme ze 4 % jejich kapacity a dává proto smysl je sdílet. Jedno sdílené auto dle studií nahradí až 10 soukromých vozidel, což má pozitivní dopad na přírodu i na život ve městě. HoppyGo je službou, v rámci které si lidé mohou auta snadno a bezpečně půjčovat mezi sebou a lépe je tak využít.
10.10

Opravárna
Jan Charvát, Opravárna s.r.o.


Opravárna je momentálně s více než 1200 zaregistrovanými opraváři a servisy největší opravárenská síť v ČR. Snadno propojí zákazníka s nejbližším servisem či opravářem za rozumnou cenu. Umí tak jako jediný v republice pomoct téměř se vším od zašití kalhot, nalezení hodinových manželů, renovace nábytku, až po odbornější úkony jako je výměna rozbitého displeje u mobilního telefonu či oprava ledničky. Web po jednoduchém zadání popisu zakázky a zaplacení drobné částky na údržbu webu rozešle zákazníkovu poptávku opravářům  a servisům do mailu. Ti nabídnou cenu, zákazník si z nich po dobu jednoho měsíce platnosti poptávky může vybírat, kontaktovat je, rozšiřovat oblast hledání. Nakonec opraváře ohodnotí.

  PŘESTÁVKA
Test elektrokoloběžek Lime
10.50 Aplikace pro sdílení informací a dobrých praxí zpracování bioodpadu
Šárka Horáková, WIRELESSINFO

Evropa má obrovský potenciál optimalizace dodávky biomasy do inovativních biologických procesů a produktů. Projekt Enabling (Enhance New Approaches in BioBased Local Innovation Networks for Growth) je zaměřen na šíření osvědčených postupů a inovací v nalezení zdrojů a následné zpracování biomasy v oblasti BBI (Bio-Based Industry).
Záměrem projektu ENABLING je vytvoření vhodných podmínek pro účinné využití biomasy pro produkty a procesy. Do projektu ENABLING je zapojeno 16 partnerů ze 13 zemích EU a přidružených zemí (IL, NO). V rámci projektu partneři budují permanentní platformu pro zprostředkování inovací, která by se mohla v budoucnu stát jedním z hlavních trhů a významným urychlovačem přenosu znalostí na evropské úrovni. Hlavním úkolem Wirelessinfa je návrh a vytvoření Aplikace pro sdílení informací a dobrých praxí zpracování bioodpadu.
11.10 Jednoduchá analýza stavu odpadového hospodářství obce
Milan Havel, Arnika

V rámci přechodu na oběhové hospodářství potřebuje ČR do roku 2025 výrazně zvýšit úroveň recyklace komunálních odpadů. Aby k tomu došlo, bude třeba snížit průměrnou produkci směsných komunálních odpadů v obcích asi o 50 kg/ob/rok. Jaké jsou reálné možnosti Vaší obce a kolik to bude Vaši obec stát? Na tyto otázky má pomoci odpovědět nová příručka Arniky, která má obcím pomoci udělat si jednoduchou analýzu stavu odpadového hospodářství, analyzovat vybrané materiálové toky, potenciál jejich prevence a recyklace, i to, kolik to bude stát.
11.30 Odpadové hospodářství obce
Václav Kuncl, INISOFT s.r.o.

Stále častěji voláme po chytrých městech - smart cities, konceptu, který využívá digitální, informační a komunikační technologie pro zvýšení kvality života ve městech, na obcích. Voláme po efektivním využívání stávajících a hledání nových zdrojů, snižování spotřeby energií, eliminaci zátěží životního prostředí, optimalizaci dopravy a sdílení dat pro veřejné účely. „Chytře“ nakládat i s odpady je tedy nasnadě. Odpadové hospodářství je nikdy nekončící příběh, závislý na mnohých aspektech, které se musí neustále sledovat, vyhodnocovat, přizpůsobovat a k tomu je potřeba znalostí referentů a osvícenosti představitelů místních samospráv. A umíme vůbec my všichni zainteresovaní komunikovat navzájem? Občan a obec, oprávněná osoba a obec, kolektivní systémy a obec, stát a obec?

11.50 Mobilní telefony a předcházení vzniku odpadu – neziskový projekt Remobil
Miloš Polák, REMOBIL

Každého z nás doprovází doslova na každém kroku a ten starý nám leží v šuplíku. Ano, řeč je o mobilních telefonech, kterých bez využití leží v našich domácnostech miliony a přitom mohou ještě pomáhat a změnit fakt, že suroviny, které obsahují se znovu použijí na výrobu třeba nových elektrozařízení. Nemuselo by se pak tolik těžit, ušetřila by se voda a nevyprodukovalo další zbytečné CO2. Potřebnou změnu a řešení, společně s firmami, obcemi, školami a běžnými občany, se snaží nabídnout neziskový projekt Remobil jako platforma pro sběr starých a nepotřebných mobilních telefonů.
12.10 PVO a spolupráce měst s portálem Nevyhazujto.cz
Roman Kmoníček, Nevyhazujto.cz

Prevence vzniku odpadů je jednou z nejdůležitějších částí celkového přístupu k nakládání s odpady. Cílem je omezení plýtvání s důležitými surovinami, využití stávajícího před novým, zajištění udržitelného rozvoje. Představitelé měst a obcí pracují na svých strategiích PVO, v některých z nich – jako například v Praze, Olomouci, Berouně nebo Chrudimi - se rozhodli zařadit jako jednu ze složek PVO spolupráci s Nevyhazujto.cz a vytvořit vlastní subdoménu, která nabídne možnost občanům daných obcí využít zaběhlého portálu v kombinaci s možností lokální komunikace městského odboru s občany.
Nevyhazujto.cz je internetový portál, který nabízí svým uživatelům možnost darovat či získat věci za odvoz, zcela zdarma. Portál vznikl na konci roku 2010 a jeho nosnou myšlenkou je dát nepotřebným věcem druhou šanci, nevyhazovat je, ale smysluplně je využít někým jiným. Na jedné straně jsou tedy ti, kteří potřebují uvolnit místo ve svých bytech, sklepech a garážích, ale nechce se jim nepotřebné věci jen tak vyhazovat. Na straně druhé jsou pak ti, kterým se takové věci můžou hodit, kteří je rádi a smysluplně využijí. Tak portál pomáhá jedněm šetřit místo a čas, druhým peníze a životní prostředí zbavuje zátěže vyhozeného. Nevyhazujto.cz přináší možnost nového, šetrnějšího a udržitelného způsobu koloběhu věcí.
Za dobu svého fungování se portálu podařilo rozšířit uživatelskou základnu na 50 000 registrovaných uživatelů s průměrnou měsíční návštěvností přesahující 60 000 návštěv. Počet uživatelů i měsíčních návštěv průběžně roste. Podařilo se nám zachránít přibližně 130 tun věcí před vyhozením a nového majitele našlo přes 60 000 věcí. Působnost portálu se postupně rozšiřuje i mimo velká města a to zejména díky uživatelům samotným, kteří si předávají informace o existenci portálu a zkušenosti s jeho užíváním sami. Díky tomu má portál pravidelný nárůst počtu uživatelů o  800-1000 měsíčně.

V červnu 2019 jsme představili novou verzi portálu, doplněnou mobilní aplikaci pro Android i IOS.
12.30 Rekordní využití stavebního odpadu při revitalizaci brownfieldu
Pavel Sovička, Panattoni Europe
12.50 Vyhlášení vítěze designérské soutěže "Vraťte je do hry"
Lenka Novotná, Plastia s.r.o.
12.55 SWAP
Lucie Poubová, SWAP Prague

Iniciativa SWAP PRAGUE chce prodlužovat život věcem (oblečení, knihy, domácí potřeby,...) a udržovat je déle v oběhu a na co nejdeljší dobu je odklonit z odpadních toků. Zároveň interaktivní formou vzdělává veřejnost a mění nákupní návyky. Lucie Poubová a Kristýny Holubové, které svůj první swap  zorganizovaly v roce 2016 a od té doby už proběhlo 50 swapů a vyměnilo se 100 000 kg oblečení, knih nebo věcí do domácnosti a 60% se vyměnilo hned na místě v den swapu. Touto přímou směnou se prodloužila životnost věcí a předešlo se jejich výrobě z primárních zdrojů. Doprovodný program je nedílnou součástí a návštěvníkům zábavného SWAPu se tak mimo efektivní a hravé dostane i informací od odborníků, kteří řeší témata jako sdílení, udržitelnost textilu, změnu nákupních návyků, apod. www.nekupujiswapuji.cz

  OBĚD
Test elektrokoloběžek Lime
14.00 Jak dále s plasty? Nestlé v 21. století
Jana Blecherová, Nestlé Česko s.r.o.


Nestlé jako největší světový výrobce potravin produkuje velké množství obalových odpadů. Jak se s tím vyrovnává? Jaké jsou jeho dobrovolné závazky zejména na plasty? Představení nejen globálních, ale i lokálních aktivit.
14.20 Technologická linka určená pro zpracování odpadních plastů a dalších odpadních materiálů – POLYBET
Jakub John, VIA ALTA a.s.

Česká republika každý rok vyprodukuje více než 600 tisíc tun plastového odpadu. Doposud nebyl znám způsob využití více druhového, případně nevyčištěného odpadu, ale i tento se nyní může stát materiálem pro další využití.
Společnost VIA ALTA a. s. v rámci poskytování komplexního inženýrského servisu a dodávek v oblasti technologií odpadů hledá způsoby využití odpadních materiálů jako druhotných surovin a možnosti jejich přeměny ve znovu využitelné zdroje.
První linka svého druhu ve střední Evropě využívá odpadní plasty (PET lahve, fólie, LDPE obaly, ale i výmět a směsné termoplasty) jako pojivo v kompozitní směsi. Kompozitní materiál je tak tvořen směsí pojiva a širokého spektra použitelných plniv jako je písek, štěrk, odpadní sklo, struska, škvára, drcený stavební odpad nebo fotovoltaické sklo a další problematické materiály.
Hlavní výhodou kompozitu, který svým charakterem připomíná beton, jsou jeho mechanické vlastnosti - zejména teplotní a vlhkostní stabilita, technologie zpracování pak umožňuje širokou konstrukční variabilitu výrobků. Nespornými klady jsou v neposlední řadě ekonomika a ekologie provozu.
Konkrétními finálními produkty mohou být stavební materiály, designové prvky, prvky vodohospodářské infrastruktury a městských mobiliářů, ale také dle použitých lisovacích matric různé druhy a tvary dlažeb, dlaždic, bloků, obrubníků a další.
Technologická linka POLYBET, která napomáhá v oblasti recyklace obtížně zpracovatelných nebo jinak nevyužitelných materiálů byla oceněna tzv. Pečetí excelence Evropské komise v rámci programu Horizon 2020 a čestným uznáním MPO v soutěži Druhotná surovina - přeměna odpadů na zdroje.
14.40 CYRKL - Digitalizace trhu nakládání se zdroji
Cyril Klepek, CYRKL Zdrojová platforma, s.r.o.

Burzu druhotných surovin CYRKL jsme postavili, protože věříme, že odpadové hospodářství a nakládání se zdroji obecně si žádá inovace. Chceme díky tomuto online nástroji nastavit transparentnost na trhu a demokratizaci v nakládání se zdroji. Firmy a obce si začínají velmi dobře uvědomovat jakou hodnotu jejich odpady mají a odmítají být i nadále v nevýhodném vztahu, kdy dnes často za vytříděný odpad platí více než za směsný. To je pohrdáním časem, zdroji a kreativitou nás všech. Věříme, že budoucnost je jiná; decentralizovaná, inovativní a transparentní.
15.00 Zodpovědné nakládání s nápojovými obaly
Klára Hálová, Karlovarské minerální vody, a.s.

Nápojový průmysl má všechny předpoklady pro to, aby se jako první stal plně cirkulárním. Používá 100% recyklovatelné materiály s vysokou hodnotou, jejichž recyklace je navíc poměrně snadná. K tomu je ale potřeba jich mnohem více vysbírat a zajistit, aby byly skutečně recyklovány, ideálně na území ČR. S tím by mohl významně pomoci zálohový systém na PET lahve a plechovky, který už funguje v 10 evropských zemích a dalších sedm oznámilo, že jej brzy zavede, např. Slovensko už od r. 2022.
15.20 Aktivity Nafigate Corporation v oblasti předcházení vzniku odpadů
Vlaďka Matušková, Nafigate a.s.

Po nedávných úspěších NAFIGATE Corporation, a.s. v evropských projektech Horizon2020 a Eurostars, ve kterých hraje jednu z hlavních rolí technologie na přeměnu použitého oleje –Hydal, se aktivity výzkumné společnosti rozšiřují o další odpadní materiál – kávovou sedlinu. V současnosti většina kávové sedliny končí v komunálním odpadu, ač má obrovský potenciál dalšího použití. Kávová sedlina je jednak cenný zdroj přírodních látek, jako je kávový olej či polyfenoly, a jednak materiál, který lze využít v celé řadě aplikací, např. pro výrobu kompozitních produktů.

15.40 Lepší svět začíná doma
Roman Bojko, IKEA

V IKEA věříme, že lepší domov vytváří lepší svět a že změny k lepšímu životnímu prostředí začínají u každého z nás. Proto jsme v dubnu spustili kampaň s názvem Lepší svět začíná doma a o jej výsledcích se chceme podělit. Kampaň je k vidění v obchodních domech, na internetu, ale také TV či v iných médiích. Klíčová myšlenka kampaně je fakt, že i malé změny v našich každodenních návycích mají pro životní prostředí velký význam, pokud je děláme všichni.
  PŘESTÁVKA
Test elektrokoloběžek Lime
16.20 Redukce plýtvání potravinami ve veřejném stravování
Lenka Hebáková, Technologické centrum AV ČR

Bude představen projekt RedPot a jeho dosavadní výstupy – terénní šetření v provozovnách veřejného stravování, analýza získaných dat, konzultace závěrů se zapojenými subjekty, identifikace příčin plýtvání potravinami a možných řešení, příležitostí a bariér na úrovni samotných firem či u strávníků, ale také systémových, na národní úrovni.
16.40 Jak souvisí označování trvanlivosti potravin s plýtváním?
Barbora Kebová, Zachraň Jídlo, z.s.

Data na obalech jsou důležitými ukazateli kvality a zdravotní nezávadnosti potravin. Zároveň však mají na svědomí až 10 % jídla, které se v EU ročně vyhodí. Jak spolu označování trvanlivosti a plýtvání souvisí? Inciativa Zachraň jídlo se tématu věnovala v rámci projektu Spotřebuj mě a nyní představí jeho výstupy.
17.00 Záchrana jídla
Jan Talaš, Jídlov app s.r.o.

Když se řekne znečišťování životního prostředí nebo globální oteplování, tak si lidé automaticky spojují tyto jevy s průmyslovou výrobou, auty, ropnými skvrnami a různými chemikáliemi. Málo kdo se ale zamyslí nad tím, jaké jsou následky plýtvání jídlem. Celosvětové se jedná o stále rostoucí problém, kdy až 33 % všech vyprodukovaných potravin nekončí na talíři, ale v koši. Projekt jídlov umožňuje lidem zachraňovat kvalitní jídlo a zabránit tak zbytečnému plýtvání u obchodníků.
17.20 Jak jsme inspirovali 40 000 lidí k neplýtvání
Michaela Gregorová & Jakub Henni, Nesnězeno.cz s.r.o.

  

Příběh o tom, jak jedna myšlenka a touha zlepšit prostředí kolem nás

může vyústit ve velké společenské změny. Každý z nás může změnit víc, než si myslíme.

17.40 UKONČENÍ KONFERENCE
VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ SOUTĚŽE SE SPOLEČNOSTÍ REMOBIL
KÁVA A VOLNÁ DISKUSE
 
PARTNEŘI A VYSTAVOVATELÉ

Generální partner

Generálním partnerem konference je společnost Albert Česká republika, s.r.o., pro kterou je předcházení vzniku odpadů součástí politiky společenské odpovědnosti

Podpora MŽP

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.
 

Partneři

Partnerům a vystavovatelům nabízíme možnost komerční prezentace v prostorech konference. V případě zájmu o partnerství a komerční prezentaci (v podobě stánku, příspěvku, reklamy), nás kontaktuje na cemc@cemc.cz.

 

TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ

Konference se uskuteční 24. října 2019 ve Wellness Hotelu Step v pražských Vysočanech:

Wellness Hotel Step

Malletova 1141/4

190 00 Praha 9

MAPA

 

KOMU JE KONFERENCE URČENA?

Konference je určena pro pracovníky v odpadovém hospodářství, zástupce firem a samospráv a hlavně všechny, co oběhové hospodářství v naší republice vítají. Na konferenci se potkáte se zástupci Ministerstva životního prostředí a průmyslu, kontrolními orgány, představiteli obcí a firem z rozmanitých výrobních odvětví i neziskovými organizačními, kteří se podělí o své zkušenosti z praxe.

 

KOLIK TO STOJÍ?

Díky podpoře MŽP mají zástupci měst a obcí, státní správy a samosprávy, neziskových organizací a škol vstup ZDARMA. Pro ostatní zájemce vložné činní 1 500 Kč bez DPH. Cena nezahrnuje oběd, ubytování ani parkování které si účastníci zajišťují samostatně.

 

DALŠÍ INFORMACE:

Soutěž se společností REMOBIL: Přineste s sebou co největší počet vysloužilých mobilů a vyhrajte jednu ze tří cen. První tři, kteří přinesou nejvíce mobilních telefonů obdrží na konci konference jednu z připravený cen.

 

Soutěž mj. podpořili:

Obědy jsou zajištěny v hotelové restauraci naproti konferenčnímu sálu v době obědové pauzy (13 - 14 hod.). Oběd ve výši 180 Kč si hradí účastníci svépomocí u personálu restaurace. Cena zahrnuje polévku a výběr ze dvou hlavní chodů z čehož je jeden vegetariánský. Požadavky na veganské či jiné jídlo je možné taktéž žádat. Pokud jste si oproti registračnímu formuláři oběd rozmysleli – informujte nás a předejdeme tak zbytečnému plýtvání.

Parkování je možné na vyhrazených parkovacích místech v celém areálu hotelu (kapacita 100 míst). V případě naplnění kapacity je možné využít placeného stání v polyfunkční budově v garážích (kapacita 150 míst). Cena placeného stání je 100 Kč/auto/den, avšak je poplatek nutné uhradit v recepci hotelu (nikoliv v parkovacích automatech). Samozřejmě doporučujeme využít MHD a přilehlé zastávky autobusů linek 109 (metro Palmovka) a 136 (metro Vysočanská), případně partnerské elektrokoloběžky Lime.

 

POŘADATEL

České ekologické manažerské centrum, z.s.

28. pluku 524/25

101 00 Praha 10

IČO: 45249741 DIČ: CZ45249741

Číslo účtu: 1415780277/0100

 

České ekologické manažerské centrum je neziskové sdružení, působící přes 25 let v oblasti průmyslové a komunální ekologie. Poskytujeme environmentální poradenství, vydáváme odborná periodika (Odpadové fórum, Wasteforum), pořádáme vzdělávací akce a provozujeme informační portál Třetí ruka.

MEDIÁLNÍ A OSTATNÍ PARTNEŘI:

 

IKEA Česká republika, s.r.o.
     

 

POŘADATEL

České ekologické manažerské centrum je neziskové sdružení, působící přes 25 let v oblasti průmyslové a komunální ekologie. Poskytujeme environmentální poradenství, vydáváme odborný časopis Odpadové fórum, Wasteforum, pořádáme vzdělávací akce a spravujeme informační portál Třetí ruka.

 

České ekologické manažerské centrum, z.s.

28. pluku 524/25

101 00 Praha 10

IČO: 45249741 DIČ: CZ45249741

Číslo účtu: 1415780277/0100

tel.: 274 784 417

www.cemc.cz, cemc@cemc.cz

Poznámky k přihlášce účasti:

Cena a platby

Cena zahrnuje workshopy, vstup na konferenci, oběd (platí pouze pro první den) a občerstvení ve dnech, pro něž se účastník registruje. Cena nezahrnuje 21 % DPH, a ani ubytování s parkováním, které si účastníci zajišťují zvlášť. Na základě obdržené přihlášky bude účastníkům vystavena a zaslána faktura. Číslo účtu - 1415780277/0100.

 

Souhlas se zpracováním osobních údajů pro obchodní účely

Podmínky zpracování osobních údajů Subjektu údajů:

  • Správcem osobních údajů podle Nařízení (EU) 2016/679 (GDPR) je Správce (pořadatel konference) - České ekologické manažerské centrum, z.s., 28. pluku 524/25, 101 00 Praha 10, cemc@cemc.cz, +420 274 784 416, IČO: 45249741
  • Osobní údaje zpracováváme z důvodu Vaší účasti na konferenci ve smyslu zajištění související administrace a informování o novinkách na uvedený kontaktní email.
  • Předmětem zpracování jsou následující údaje: název společnosti, IČO, DIČ, jméno a příjmení, poštovní adresa, e-mail, telefonní číslo, číslo bankovního účtu.
  • Důvodem tohoto zpracování je pořádání konference Předcházení vzniku odpadů 2018. Uvedené osobní údaje za tímto účelem zpracováváme a budeme uchovávat po dobu jednoho roku.
  • Ochrana osobních údajů odpovídá požadavkům Nařízení (EU) 2016/679 (GDPR)
  • Abychom vám mohli informovat o aktuálních nabídkách akcí zpracováváme vaší e-mailovou adresu. Právním důvodem tohoto zpracování je váš souhlas, který nám poskytujete, a který můžete kdykoli odvolat. Součástí souhlasu je i souhlas se zasíláním elektronického recenzovaného časopisu WASTE FORUM, jehož vydavatelem je CEMC. WASTE FORUM je zasíláno zdarma.
  • Vaše osobní údaje bez vašeho výslovného souhlasu nikomu dále neposkytneme, nanejvýše institucím k tomu zmocněným zákonem.
  • Kdykoliv máte právo odvolat svůj souhlas se zpracováním osobních údajů, máte právo požadovat od nás jako Správce přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování. Dále máte právo na přenositelnost těchto údajů k jinému správci, jakož i právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů, máte-li za to, že při zpracování vašich osobních údajů postupujeme v rozporu s GDPR. Odvolání souhlasu je možné zaslat na email cemc@cemc.cz.
  • Správce nejmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů, nepověřil zpracováním Vašich osobních údajů žádného zpracovatele ani neurčil zástupce pro plnění povinností ve smyslu GDPR.
  • Při zpracování Vašich osobních údajů nebude docházet k automatizovanému rozhodování ani k profilování.
  • Osobní údaje nebudou předány do třetí země, mezinárodní organizaci nebo jiným, osobám.
  • Subjekt údajů prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů, že výše uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou Správci poskytovány dobrovolně.


Více zde: https://www.tretiruka.cz/media-a-odpady/predchazeni-vzniku-odpadu/konference-pvo-2018/